Jump to content

Burası Animantoloji forum

Animantoloji Anime İzleme Platformu her geçen gün genişleyen özellikleri ile kullanıcılarına daha da üstün bir hizmet sunuyor!
Animantoloji
Animantoloji
 • Animantoloji Forum'a Hoş Geldiniz!
 • Animantoloji Forum'a Hoş Geldiniz!

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Yesterday
 2. Last week
 3. Earlier
 4. Freeboss

  Şartlar

  haber bölümüne yazı ekleyemiyoruz eklersekde video yukleyemiyoruz
 5. WeoroldWuldor

  Sousei no Onmyouji Mangası gelecek mi acaba?

  Öneriniz için teşekkür ederiz. Çeviri ekibimize bildireceğiz.
 6. Sousei no Onmyouji Mangası gelecek mi acaba? Türkiye de fazla çeviren yok gelirse çok hoş olur
 7. WeoroldWuldor

  Şartlar

  Animantoloji Üyelik şartları ve hakları KURALLAR HAKKINDA 1- Kurallar, başka bir sayfada Animantoloji Yönetimi tarafından söylenilmediği takdirde aşağıdaki gibidir. Ve bu kurallar zaman ile değişebilir. 2- Değişen kuralları kabul etmeyen üyelerin hesaplarına erişim şartlar/kurallar kabul edilene dek dondurulur, verileri silinmez. 3- Üye olmuş herkes bu kuralları kabul etmiş sayılır. ÜYE HAKLARI 1- Üyelerin şifreleri güvenli bir biçimde saklanılır. Böylece hiçbir moderatör/yönetici şifrenizi göremez. 2- Üyelerin T.C. yasalarına aykırı bir durum gerçekleştiğinde durumu yöneticilere şikayet edebilirler. 3- Fansub olarak başvurmuş ekiplere forumda moderatörlük verilir. Discord sunucusunda özel rol atanır. Genel Üyelik Şartları 1- Yönetim sebep belirtmeksizin hesabınızı dondurabilir/silebilir. 2- Siteye yüklediğiniz, sitede oluşturduğunuz veriler sebep belirtilmeksizin silinebilir. 3- Kayıt olan üye, diğer kullanıcılara hakaret/küfür edemez ve her zaman saygı kapsamı içerisinde hareket eder. Aksi durum gerçekleştiğinde üyenin hesaba erişimi engellenir, banlanır. 4- Forumda ve ana sitede kullanılacak dil Türkçe'dir. 5- Kullanıcı adlarında direkt veya dolaylı olarak argo/küfür bulunan kullanıcıların adları değiştirilir veya hesapları banlanılır. 6- Herhangi platformumuzda (Site, Forum, Discord, Chatango vb.) izinsiz reklam yapımı yasaktır. FANSUB EKİBİ ŞARTLARI 1- Ekip üyeleri, başka bir ekibe geçmek istediklerinde bunu ancak zaten bulundukları ekibin lideri izin verirse yapabilir. Aksi bir durum olduğunda, uygun bir sebep bulunmaz ise izin verilmediği halde ekibine diğer ekibin üyesini alan fansub ile ilişki kesilir. (Bu kural fansublar arasında üye çalma gibi olayların önüne geçmek adına eklenilmiştir. Durum yönetime bildirildiği takdirde esnetilebilir.) 2- Büyüklüklerine göre belirli aralıklarda kendi çevirilerini siteye eklemek zorundadırlar. 3- Başka bir fansub'ın eklediği serileri/bölümleri silemezler. 4- Başka bir fansub'ın çevirdiği serileri kendi serileriymiş gibi gösterip paylaşan fansub ile ilişki kesilir. 5- İlgili fansub ekibinden en azından 1 kişinin Animantoloji Discord sunucusunda bulunması rica edilir. 6- Hentai içeriğin sitemize yüklenilmesi yasaktır. ANİMANTOLOJİ YÖNETİM: MODERATÖRLÜK ŞARTLARI 1- Moderatörler ekip içi konuşmaların yer aldığı alanların fotoğrafını veya içeriğini ekip dışı kimse ile paylaşamaz. 2- Moderatörlerin, atandıkları görevi yerine getirmedikleri takdirde görevlerine son verilir. 3- Moderatörler, üyeler ile ilgili olan tüm kurallara uymak zorundadırlar. SORUMLULUK REDDİ Animantoloji veritabanına yüklenilmiş her türlü bilgiden, bilgiyi yükleyen üye sorumludur. Animantoloji veritabanına yüklenilmiş hiçbir Anime, manga içeriklerinden Animantoloji hak idda etmez. Silinmesini istediğiniz içerikleri: admin@animantoloji.com adresine gerekli belgeler ile beraber gönderebilirsiniz.
 8. WeoroldWuldor

  Çizim Nasıl Yapılır?

  Çizim nasıl yapılır, hadi Türkiye'deki ilk mangakadan bunu öğrenelim!
 9. WeoroldWuldor

  Kullanıcı Adında Boşluk Olanlar

  Kullanıcı adlarındaki boşluklar kaldırıldı. Eğer kullanıcı adınızda boşluk vardıysa basitçe boşluğu kaldırarak giriş yapabilirsiniz.
 10. emirbalo

  Merhabalar Herkessseee

  Selamlar ifinim, bendeniz Emirhan Balo, internetteki nickim emirbalo. 15 yaşındayım, 20 kasım 2003 tarihinde doğdum. Genkei Fansub diye küçük mü küçük, minnoş mu minnoş bir fansubum var. Bu fansubu yönetiyorum, daha ayrıntılı bilgi için Fansublar kısmına bakabilirsiniz. Uyumayı aşırı derecede fazla severim. O kadar fazla severim ki çok fazla çok severim. Uyumak dışında, daha fazla uyumayı severim. Yemek yemek olmazsa olmazımdır, en sevdiğim 2. şey yemek yemektir. Bunun dışında anime izlerim, zaten başka bir şey de yaptığım yok .d Bu kadar yani 😄
 11. emirbalo

  Genkei Fansub

  Selamlar ifinim, hoş geldiniz. Bu yazıda size "Genkei Fansub" hakkında birkaç tane bilgi paylaşımı yapacağım. 😄 Öncelikle, biz yumurtasından yeni çıkmış bir kuşuz, daha yuvadan atılıp uçmayı başaramadık. Uçmayı başarmak için, ekip arkadaşlarına ihtiyacımız var. Ekibimize katılmak isterseniz, bu yazının en sonunda bırakacağım discord linkine katılın. Eğer ki içinizde, anime izlemek ile yetinmeyip, bu işin mutfağına karışmak isteyen varsa en uygun fansub bizizdir. Hem yeni bir fansubuz yani katılma şartları çok değil. Çevirmen olmak isterseniz, İngilizceniz iyi olsun yeter, türkçesini biz hallederiz. 🙂 Bizimle birlikte, kendinizi çevirmenlik yolunda geliştirdikten sonra bizden çok daha iyi olan fansublara katılabilirsiniz 🙂 Ama dikkat edin, hemen arkanızdan biz de yükseliyor olacağız. Encoder-Uploader ise biraz daha karışık, Encoder altyazıyı video ile birleştiriyor. Bunu yapmak için iyi bir bilgisayar ve internete ihtiyacınız var. Eğer iyi bir bilgisayar ya da internetiniz yoksa, VDS almayı düşünebilirsiniz. Uploader ise bu videyou izleme sitelerine yüklüyor. (Odno, VK, vb..) aynı şekilde Uploader'in de iyi bir internete ihtiyacı bir internete ihtiyacınız var. Eğer iyi bir internetiniz yoksa, siz de VDS almayı düşünebilirsiniz 🙂 Eğer bu şartları karşılayamıyorsanız, ingilizceniz de iyi değil, internetiniz de bilgisayarınız da iyi değil, VDS'de alamıyorsunuz. O zaman sizin için bir umut daha var. "Redaktörlük." Redaktör olmak için, türkçenizin iyi olması yeterli. İmla,yazım kurallarını bilmelisiniz. Örnek vermek gerekirse. "Genkei Kırtasiyeden silgi alıcam, kalemde alayım mı?" diye bir cümle var. Bu cümleyi türkçeye doğru şekilde aktarmanız gerekiyor. "Genkei Kırtasiye'den silgi alacağım, kalem de alayım mı?" doğrusu bu. Çevirmen videoyu çevirdikten sonra, redaktör bu videoyu kontrol eder. Tüm cümleleri tek tek mıncıklar ve inceler. Hatalı olan cümleleri hatasız bir biçimde türkçeye geçirir. - Genkei Fansub olarak amacımız, animeleri hızlı olmasa bile kaliteli bir şekilde siz seyircilere ulaştırmaktır. Budur yani 😄 Upuzun düşünme sonucu aklıma yazacak hiçbir şey gelmedi 😄 https://discord.gg/RsX25Y6 Discord sunucumuza gelerek, sohbetimize ortak olabilir, ekibimze katılmak için başvuru yapabilirsiniz. En önemlisi de, ailemizin bir parçası olursunuz.
 12. WeoroldWuldor

  Ekibimizin yeni üyesi - Jiren

  @Jiren ekibimizin yeni bir üyesi! Kendisi içerik yöneticiliği bölümünde bizim ile beraber çalışıyor. Uzun bir ilişkimiz olacağa benziyor!
 13. WeoroldWuldor

  Pazartesiye dek yeni eklemeler olmayacak

  Yoğun mesaimden ötürü 11 Ağustos'a dek sitede yeni güncellemeler olmayacak.
 14. İlk bölüm ingilizce altyazılıydı da o yüzden yazmıştım. Diğer bölümlere bakmadım yani 😁
 15. Son Goku

  Merhaba

  Talha bey tanıştığımıza sevindim
 16. Son Goku

  Merhabalar

  Merhaba dostlar, adım Erkan "Son Goku" etiketini kullanarak paylaşımlarımı yapıyorum. Sitenin kurucusu ve aynı zamanda yöneticisiyim hep birlikte güzel bir site oluşturma çabasındayız. İstekleriniz vs. olursa her zaman bizlere yazabilirsiniz veya bana özelden de taleplerinizi iletebilirsiniz. Hep birlikte güzel vakit geçirme dileği ile 😊 Site içi hesabım: https://www.animantoloji.com/profil/17-0907102019pmC0l1V Forum içi hesabım: https://forums.animantoloji.com/profile/5-son-goku/
 17. @Sronk sitemizde Türkçe alt yazı mevcut. Tam olarak arzun nedir ona göre bir şeyler yaparız :)
 18. tlhturan

  Merhaba

  Teşekkürler. Sitemizi beğendiğinize sevindim. Sitemiz gelişmeye ve büyümeye devam edecek. İyi eğlenceler
 19. Hideo

  Merhaba

  はじめまして Talha. Henüz sayfayı yeni keşfetmiş olmama rağmen çok beğendim. Sizler harika bir iş çıkarmışsınız. Başarılarınızın devamını dilerim.
 20. WeoroldWuldor

  Sınavınız nasıl bitti?

  Aramızda liseye ve üniversiteye hazırlanan arkadaşlara bu sorum, sonucunuzdan memnun musunuz? Nasıl görüyorsunuz geleceğinizi?
 21. Sronk

  Forumlar sizlerle!

 22. tlhturan

  Merhaba

  Tanıştığıma memnun oldum Yuuichirou. Umarım sitemizde ve forumumuzda eğlenceli vakit geçirirsin.
 23. tlhturan

  Merhaba

  Merhaba benim adım Talha Turan. Animantoloji adminlerinden birisiyim. Anime izlemeyi en az oyun oynamak kadar severim. Tanıştığıma memnun oldum.
 24. Yuuichirou

  Sword Art Online: Alicization

  Özet: Kirito, yükselen ağaçlarla dolu geniş, fantastik bir ormanda uyanır. Çevresindeki gerçeklere dair ipucu arayışında, onu tanıyan genç bir çocukla karşılaşır. Basit bir NPC olmalıydı, ama duygularının derinliği bir insandan farklı değil. Çocuğun ebeveynlerini ararken, Kirito kendisine dönen kendine özgü bir anı bulur. Kendi çocukluğundan, bu oğlandan ve bir kızdan, altın saçlı, ve asla unutmaması gereken bir isimden bir anı — Alice. Türü/Tv Bölümler/ Başlangıç Tarihi: Ekim 2018 Sezon: Sonbahar 2018 Türler: Aksiyon,Macera,Oyun,Fantezi,Romantizm ( PV )
 1. Load more activity
×